اجرای پروژه خط انتقال آب از سد نمرود به شهرک صنعتی فیروزکوه

فرماندار شهرستان فیروزکوه از اجرای پروژه خط انتقال آب از سد نمرود به شهرک صنعتی علی‌دره این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز به نقل از فارس، مهدی یوسفی‌جمارانی فرماندار شهرستان فیروزکوه عصر امروز در نشست بررسی و مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان فیروزکوه، اظهار کرد: مدیران شهرستان فیروزکوه در طول سه سال اخیر همواره در پیگیری مسائل به خصوص حوزه صنعت پیش‌گام بوده‌اند.

وی با بیان اینکه رسولی‌نژاد، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در طول ۷ ماه گذشته شتاب مضاعفی را در پیگیری مسائل توسعه شهرستان ایجاد کرده است، گفت: حضور پرنیان، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران منشأ تحولات جدی شده و سرعت پیشرفت و توسعه در حوزه صنعت افزایش چشم‌گیری پیدا کرده است.

فرماندار شهرستان فیروزکوه بیان کرد: در طول سه سال گذشته، شهرک‌های صنعتی فیروزکوه به خصوص علی‌دره هیچ شرایط مناسبی نداشتند و یکی از نیازهای جدی صنعت‌گران بحث پوشش تلفن همراه و دسترسی به اینترنت بود.

یوسفی‌جمارانی ادامه داد: راه‌اندازی پست ۶۳ به ۲۰ کیلوولت برق یکی از مطالبات صنعت‌گران بود؛ امروز بخش قابل توجهی از نیازمندی‌ها و مطالبات پاسخ داده شده و شهرک صنعتی علی‌دره در شرایط قابل قبولی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه بحث خط انتقال آب به شهرک صنعتی فیروزکوه پیگیری شد، تصریح کرد: در این زمینه، بحث تخصیص آب از سد نمرود وجود داشت و از پنج میلیون مترمکعبی که برای صنعت در نظر گرفته شده بود، بخشی از آن به شهرک صنعتی علی‌دره فیروزکوه تعلق داشت.

فرماندار شهرستان فیروزکوه اضافه کرد: بعد از پیگیری‌ها و تلاش‌های انجام گرفته، قرارداد پروژه خط انتقال آب منعقد شد و امیدواریم قول‌هایی که وزرای صنعت در چند سال گذشته برای خط انتقال آب و اعتبار آن دادند، محقق شود که با تأمین آب پایدار برای دو دهه، دیگر مشکل جدی در حوزه زیرساختی در شهرک صنعتی علی‌دره نداشته باشیم.

یوسفی‌جمارانی با تأکید بر اینکه باید شرایطی را به وجود آورد که دغدغه صنعت‌گران و سرمایه‌گذاران صرفاً تولید باشد، بیان کرد: در بحث واگذاری اراضی، اشکالی که وجود دارد این است که بعضی از این اراضی به صورت مدت‌دار نیست؛ روی کاغذ زمان‌بندی وجود داشته، اما در گذشته این زمان‌بندی‌ها مد نظر قرار نگرفته است، یعنی اراضی وجود دارد که ۲۰ ساله در اختیار بعضی از افراد قرار گرفته، اما هیچ اقدام مؤثری اتفاق نیفتاده است.

وی خاطرنشان کرد: افرادی با انگیزه بسیاری برای سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی شهرستان فیروزکوه وجود دارد، اما با مشکل کمبود زمین مواجه هستیم که امیدواریم این مشکل با پیگیری‌های انجام گرفته، برطرف شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا