از برداشت ۳۷ هزار متر مکعب آب در فیروزکوه جلوگیری شد

مدیر امور منابع آب فیروزکوه از انسداد دو حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از برداشت سالانه ۳۷ هزار متر مکعب آب خبر داد

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، وحید مرادی نسب با اعلام این خبر گفت: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی دو حلقه چاه آب غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در اراضی روستای کلفور و روستای لاسم چشمه در مجموع به عمق ۲۵ متر و با دبی سه ۳ لیتر برثانیه پر و مسدود گردید.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی دشت پر شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۳۷ هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی دشت فیروزکوه جلوگیری شده است.

مرادی نسب ضمن تقدیر از همکاری تنگاتنگ و موثر قوه قضائیه با امور آب شهرستان فیروزکوه در برخورد با تخلفات مربوطه، افزود : طی ماه گذشته تعداد ۱۳ حلقه چاه غیر مجاز شناسایی،۸۰ اخطاریه در بخش آب های سطحی و زیرزمینی صادر و ۸۴ حلقه چاه مجاز نیز مورد کنترل و بازدید دوره ای قرار گرفت.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان ضمن هشدار به حفاران و بهره برداران غیرمجاز از آب زیرزمینی خاطرنشان کرد : هرگونه حفر و بهره برداری از چاههای غیرمجاز جرم محسوب شده و امور آب شهرستان فیروزکوه با همکاری دستگاه قضایی، با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی برخورد قانونی خواهد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا