معاون عمرانی وزیر کشور عنوان کرد؛

افزایش حقوق و مزایای پرسنل شهرداری / فیروزکوه نیاز به نگاه ویژه ای دارد

معاون عمرانی وزیر کشور اظهار داشت: خوشبختانه در ظرف دو هفته گذشته شاهد افزایش حقوق و مزایای پرسنل شهرداری و خود شهرداران بوده ایم، از سال گذشته تا به حال دوبار شاهد این افزایش ها بوده ایم.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مهدی جمالی نژاد، معاون عمرانی وزیر کشور، در نشست بررسی مشکلات شهرداری ها و دهیاری ها در فیروزکوه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه در ظرف دو هفته گذشته شاهد افزایش حقوق و مزایای پرسنل شهرداری و خود شهرداران بوده ایم، از سال گذشته تا به حال دوبار شاهد این افزایش ها بوده ایم.

وی ادامه داد:‌ نظام بخشی در حوزه نیروی انسانی شهرداری ها یکی از مباحث مهم دیگر است، متاسفانه در تمام شهرداری های کشور در بحث استخدام نیروی انسانی آشفتگی های بسیاری داریم که برخی مباحث دارای ابهام است.

معاون عمرانی وزیر کشور افزود: خوشبختانه ما اقدامات بسیار خوبی را در سازمان شهرداری ها انجام داده ایم که اخیرا در کمیسیون اجتماعی مجلس نیز تصویب شده است؛ در عین حلل تلاش می کنیم که تبدیل وضعیت پرسنل شرکتی را پیگیری کنیم و تلاش بر این است که نیروهای موجود در شهرداری فعلا انتظام بخشی شوند و در عین حال در موارد مورد نیاز از ظرفیت های جوان و نخبه برای توسعه شهرها استفاده کنیم.

جمالی نژاد با بیان اینکه مدیریت شهری مدیریتی ویژه و تخصصی است، تصریح کرد: قرار گرفتن در این عرصه نیروهای خاص خود را می خواهد، در شهرداری ها بیش از ۳۰۰ مامرویت وجود دارد که کسانی که می خواهند این کار را انجام دهند باید نگاهی جامع و کامل داشته باشند.

وی بیان کرد: استان تهران علی رغم پایتخت بودن اما شهرستان هایی مانند همین فیروزکوه نیاز به نگاه ویژه ای دارند، با توجه به اینکه در نزدیکی گسل مشا قرار گرفته و دارای بافت های فرسوده زیادی است نیاز دارد تا نگاه ویژه به آن شود، قرار شد جلسه ای در خصوص اصلاح طرح های تفصیلی و رسیدگی به بافت های فرسوده برگزار شود تا بتوانیم حداقل امکانات را فراهم کنیم.

معاون عمرانی وزیر کشور با بیان اینکه ظرفیت شهرستان برای جذب سرمایه گذار بسیار بالاست، خاطر نشان کرد: قرار بر این شد هم به شهرداری ارجمند هم فیروزکوه مبلغی را در قالب ماده ردیف ۵۸ مبالغی را به عنوان تسهیلات به صورت بلا عوض کمک کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا