انسداد دو حلقه چاه غیرمجاز در امین آباد/شناسایی ۱۲ حلقه چاه غیرمجاز در ماه جاری

مدیر امور منابع آب فیروزکوه از انسداد ۲ حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از برداشت سالانه ۸۰ هزار متر مکعب آب خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، وحید مرادی نسب، مدیر امور منابع آب فیروزکوه، با اعلام خبر انسداد ۲ حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از برداشت سالانه ۸۰ هزار متر مکعب آب، اظهار کرد: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فیروزکوه تعداد دو حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در اراضی روستای امین آباد در مجموع به عمق ۱۴۰ متر و با دبی چهار لیتر برثانیه پر و مسدود گردید.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی دشت پر و مسدود شده است، اذعان داشت: با انجام این عملیات از خروج ۸۰ هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی دشت فیروزکوه جلوگیری شده است.

مرادی نسب با اشاره به اینکه در ماه جاری تعداد ۱۲ حلقه چاه غیر مجاز شناسایی و ۴۰ اخطاریه صادر و به متخلفین ابلاغ شده است، تصریح کرد: طی این مدت در بخش آب های زیر زمینی ۴۰ حلقه چاه مجاز نیز مورد کنترل و بازدید دوره ای قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب ‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی، تصریح کرد: امور منابع آب فیروزکوه بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا