انسداد دو حلقه چاه غیرمجاز در روستاهای وشتان و کمند

مدیر امور منابع آب فیروزکوه از انسداد دو حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از برداشت سالانه ۳۷۰۰۰ متر مکعب خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، وحید مرادی نسب با اعلام مطلب فوق، تصریح کرد: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فیروزکوه تعداد دو حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در اراضی روستاهای وشتان و کمند در مجموع به عمق ۳۰ متر و با دبی سه لیتر برثانیه پر و مسدود گردید.

وی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی دشت های این شهرستان پر شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۳۷ هزار متر مکعب از سفره های زیرزمینی دشت فیروزکوه جلوگیری شده است.

مرادی نسب با اشاره به اینکه در ماه جاری و در بخش آب های زیرزمینی تعداد ۱۲ حلقه چاه غیر مجاز شناسایی و ۵۰ اخطاریه در بخش آب های سطحی صادر شده است، بیان کرد: ۲۵ حلقه چاه مجاز نیز مورد کنترل و بازدید دوره ای قرار گرفته است.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: امور منابع آب فیروزکوه بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا