مدیر امور منابع آب فیروزکوه خبر داد؛

انسداد یک حلقه چاه غیرمجاز در روستای لزور

مدیر امور منابع آب فیروزکوه از انسداد یک حلقه چاه غیرمجاز در روستای لزور و جلوگیری از خروج ۹۹ هزار متر مکعب آب در سال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، وحید مرادی نسب، مدیر امور منابع آب فیروزکوه، با اعلام این مطلب، تصریح کرد: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فیروزکوه، یک حلقه چاه غیرمجاز به عمق ۴۵ متر و دبی ۵ لیتر در ثانیه پر و مسدود گردید.

مرادی نسب با بیان اینکه این چاه در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی دشت پر و مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۹۹ هزار متر مکعب آب در سال، از سفره های زیرزمینی دشت فیروزکوه جلوگیری شده است.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه با اشاره به اینکه در ماه اخیر تعداد ۱۰ حلقه چاه غیر مجاز شناسایی و ۷۵ فقره اخطاریه در بخش آب های سطحی و زیرزمینی صادر شده است، اظهار کرد: طی این مدت تعداد ۱۱۵ حلقه چاه مجاز نیز مورد کنترل و بازدید دوره ای قرار گرفته است.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان خاطرنشان کرد: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا