انسداد ۲ حلقه چاه غیرمجاز در امیریه و کلفور فیروزکوه

مدیر امور منابع آب فیروزکوه از انسداد ۲ حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از برداشت سالانه ۴۲ هزار متر مکعب آب از سفره های آب زیر زمینی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، وحید مرادی نسب، مدیر امور منابع آب فیروزکوه، با اعلام خبر انسداد ۲ حلقه چاه غیرمجاز گفت: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فیروزکوه دو حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در اراضی روستاهای امیریه و کلفور در مجموع به عمق ۲۵ متر و با دبی ۲.۵ لیتر برثانیه پر و مسدود گردید.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی دشت مسدود شده است، اظهار کرد: با انجام این عملیات از خروج ۴۲ هزار متر مکعب از سفره های زیرزمینی دشت فیروزکوه جلوگیری به عمل آمد.

مرادی نسب با اشاره به اینکه در ماه جاری تعداد ۸ حلقه چاه غیرمجاز شناسایی و ۷۷ اخطاریه در بخش آب های سطحی و زیرزمینی صادر شده است، تصریح کرد: ۹۶ حلقه چاه مجاز نیز مورد کنترل و بازدید دوره ای قرار گرفته است.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه در ادامه افزود: همچنین در ماه جاری نسبت به اجرای ۱۰ مورد دستور قضایی اخذ شده در خصوص جلوگیری از احداث پارکینگ در بستر رودخانه ساواشی و رفع تصرف حدود ۲۰ هزار متر مربع از اراضی رودخانه ساواشی و اعاده اراضی به وضع سابق نیز توسط اکیپ گشت و بازرسی امور اقدام گردید.

مرادی نسب در پایان ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی اشاره داشت: امور منابع آب فیروزکوه در راستای عمل به وظایف خود و بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا