ایجاد ۱۱ منطقه گردشگری در فیروزکوه با هدف مهاجرت معکوس

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فیروزکوه گفت: ۱۱ منطقه گردشگری روستایی با هدف تدوین بسته‌های سرمایه‌گذاری و مهاجرت معکوس روستاییان در این شهرستان ایجاد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز به نقل از ایرنا، ابراهیم اکبری، رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان فیروزکوه، با اعلام خبر ایجاد ۱۱ منطقه گردشگری روستایی با هدف تدوین بسته‌های سرمایه‌گذاری و مهاجرت معکوس روستاییان در این شهرستان، گفت: ماهیت اصلی این اقدام، سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال پایدار برای جمعیتی است که پیش از این از روستاهای شهرستان به شهرهای بزرگتر رفته‌اند تا از این طریق بتوان رونق و آبادانی را در این مناطق مجددا احیا کرد.

رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان فیروزکوه با اشاره به اینکه مقدمات ایجاد منطقه گردشگری در جلسه‌هایی با حضور بخشداران ارجمند و مرکزی و دهیاران تعدادی از روستاها مورد بررسی قرار گرفته است، بیان کرد: هفت روستا شامل سله‌بن، اهنز، بهان، آسور، طهنه، لزور و ورسخوران در بخش ارجمند و چهار روستای جلیزجند، طارس، خمده و هرانده در بخش مرکزی به همین منظور شناسایی شده است.

اکبری با بیان اینکه مشاور طرح تعیین شده و آغاز بکار کرده است، اضافه کرد: با همکاری بخشداران و دهیاران، زمین‌های مستعد این روستاها در مرحله شناسایی قرار دارد تا نسبت به رفع موانع و مشکلات پیش‌روی سرمایه‌گذاری اقدام شود.

وی اذعان داشت: پس از ارزیابی کارشناسی توسط این نهاد، نوع خدمات قابل ارائه در این زمین‌ها در قالب طرح‌های اقامتی، پذیرایی و تفرجگاهی مشخص می‌شود.

رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان فیروزکوه با بیان اینکه مطالعات کارشناسی این اقدام تا یک ماه آینده به اتمام می‌رسد، اظهارداشت: امیدواریم با همکاری بخش خصوصی بتوان سرمایه‌گذاری مطلوبی را در این منطقه به انجام رساند تا زمینه ایجاد اشتغال و حضور مجدد ساکنان بومی و محلی فراهم شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا