برخورداری شهرستان فیروزکوه از بیشترین ظرفیت عرصه های منابع طبیعی در استان تهران

فرماندار فیروزکوه گفت: در سال های گذشته بخشی از اراضی منابع طبیعی شهرستان دستخوش منفعت های مالکیتی برخی افراد قرار گرفته که باید در چارچوب قانون با این افراد سودجو برخورد شود.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، ابوالقاسم مهری فرماندار فیروزکوه ضمن گرامیداشت هفته منابع طبیعی بر حفظ وحراست از این سرمایه ملی تاکید کرد و بیان داشت: حفظ وحراست از منابع طبیعی وظیفه همگانی وملی است که باید با مشارکت مردم و همه ی دستگاه های اجرایی وقضایی به درستی انجام شود.

وی با بیان اینکه شهرستان فیروزکوه از بیشترین ظرفیت عرصه های منابع طبیعی در استان تهران برخوردار است تاکید کرد: باید پیشگیری از تعدی وتجاوز به عرصه های منابع طبیعی درشهرستان به عنوان یک عنصر مهم در حفظ وحراست از منابع ملی در دستور کار ارگان های ذی ربط قرار گیرد.

نماینده عالی دولت درشهرستان فیروزکوه با تاکید بر باز پس گیری اراضی متصرفه درشهرستان فیروزکوه اذعان کرد: متاسفانه در سال های گذشته بخشی از اراضی منابع طبیعی شهرستان دستخوش منفعت های مالکیتی برخی افراد قرار گرفته که باید در چارچوب قانون با این افراد سودجو برخورد شود

مهری بر سند دار کردن اراضی در شهرستان تاکید کرد و افزود: باتوجه به اینکه شناسایی دقیق وسند دارکردن تمامی اراضی و همچنین تعیین دقیق مستثنیات موجب پیشگیری از پدیده زمین خواری و جلوگیری از تعدی به منابع طبیعی می شود بنابراین اجرای این مهم باید در دستور کار دستگاه های مربوطه قرار گیرد.

وی درپایان با اشاره به ضرورت جنگل کاری در شهرستان فیروزکوه خاطرنشان کرد: باتوجه به اهمیت پوشش گیاهی درمنطقه می توان با راه اندازی نهضت جنگل کاری درشهرستان و همچنین اجرای طرح های ماندگار دراین حوزه گام موثری جهت توسعه فضای سبز در منطقه برداشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا