برگزاری محفل انس با قرآن کریم با هدف انس جوانان با قرآن

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فیروزکوه گفت: این محفل نورانی با هدف انس بیشتر جوانان با قرآن و بهره‌گیری از الگوهای قرآنی در ماه مبارک رمضان برگزار شده است.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، سید حسن حسینی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فیروزکوه اظهار کرد: قرآن مایه برکت و زیاد شدن روزی خانه است؛ در خانه‌ای که قرآن تلاوت شود، برکت الهی نازل می‌شود و همچون ستاره برای اهل آسمان می‌درخشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فیروزکوه بیان کرد: همزمان با شب ۲۶ ماه مبارک رمضان محفل انس با قرآن کریم با همکاری ستاد برگزاری محفل انس با قرآن کریم در صحن مقدس امام زاده اسماعیل (ع) شهرستان فیروزکوه برگزار شد.

وی ادامه داد: این محفل نورانی به مناسبت ماه مبارک رمضان با حضور مسئولین و قاریان، حافظان قرآن کریم و مردم شهرستان فیروزکوه با هدف انس بیشتر جوانان با قرآن و بهره‌گیری از الگوهای قرآنی در ماه مبارک رمضان برگزار شده است.

حسینی همچنین اشاره داشت: همانطور که امام جمعه شهرستان بیان کردند، یکی از حقوق فرزند بر پدر این است که به او قرآن یاد دهد، والدینی که دغدغه تربیت فرزند خود را دارند و مربیان و معلمان، برای مصونیت‌بخشی به فرزند خود، او را با قرآن مأنوس کنند، چرا که قرآن مهمترین عامل برای حفظ جوانان از انحرافات است.

وی در خصوص این مراسم تاکید کرد: قرائت قرآن توسط قاری برجسته استاد حاج مصطفی یادگاری و قاریان شهرستان مصطفی سالاریه و رحیم میرزایی و همچنین تواشیح‌خوانی گروه تواشیح منتظران مهدی(عج) و قرائت قرآن توسط گروه اسراء از مهمترین بخش این مراسم بود که عطر خاصی به این محفل داد و مورد توجه مخاطبین قرار گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا