مهری:

بسیجی در بدترین شرایط در صحنه است

فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: انقلاب اسلامی با فلسفه اسلام و دین پیش رفته است لذا گفته می شود انقلابی و بسیجی باشید یعنی در دل غبارگرفتگی ها و تاریکی ها تفکر بسیجی نیاز است.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، ابوالقاسم مهری، فرماندار شهرستان فیروزکوه، در مجمع بسیج شهرستان تصریح کرد: حرکت مجمع بسیج کار ارزشمندی است؛ به لحاظ منطق انقلاب اسلامی از ابتدای انقلاب این حرکت آغاز شده است؛ افرادی که دل در گرو اسلام داشتند در همه ادوار به این ماموریت ها توجه داشتند؛ ماموریت بسیج مشخص است و باید تداوم داشته باشد.

وی در ادامه افزود: انقلاب اسلامی با فلسفه اسلام و دین پیش رفته است لذا گفته می شود انقلابی و بسیجی باشید یعنی در دل غبارگرفتگی ها و تاریکی ها تفکر بسیجی نیاز است؛ بسیجی در بدترین شرایط در صحنه است و باید فضا را پیش ببرد.

مهری خاطرنشان کرد: مجمع بسیج نه حزبی نیست، نه صنفی است؛ هر چند بسیج ماموریت سیاسی انقلاب اسلامی را طی می کند؛ جرات و جسارت بسیج در این است که در شرایط مختلف پا در میدان می گذارد؛ مجمع بسیج در سطح کلان برای روشن کردن راه است و در سطح شهرستانی مسائلی را باید مطالبه کند؛ ظرفیت و پتانسیل بسیج مختص یک حزب و گروه خاص نیست.

فرماندار شهرستان فیروزکوه بیان داشت: نکته دیگر مجمع بسیج مردمی بودن آن است چرا که حتی مدیریت های اجرائی نیز جزئی از بخش مردمی هستند؛ بسیج باید اجتماع نگر باشد که حفظ روحیه انقلابی در همه ادوار را در اولویت قرار دهد؛ در بسیاری از زمان ها امیدآفرینی بسیج بسیار تاثیرگذار بود؛ همواره بسیج در کمترین امکانات در میدان بود و هیچگاه حرف از نبود بودجه و سرمایه نمی زدند، باید تمام همت را بکار برد تا این راه را پیش رفت؛ حرف از نبود امکانات و نبود بودجه ریشه در یاس و ناامیدی و کم همتی دارد.

وی تاکید کرد: پشتوانه مجمع بسیج انقلاب اسلامی و از این پشتوانه قوی تر و محکم تر نداریم؛ دهه اول انقلاب با این تفکر ناب در تمام عرصه ها وارد عمل شدند و راه را طی کردند؛ باید این مجمع تقویت شود و اگر بسیج فعال باشد مسیر موفق آمیز است؛ تنها وظیفه رهبری حفظ و صیانت از بسیج نیست بلکه همه دستگاه ها و همه مدیران باید روحیه انقلابی و بسیجی را در خود تقویت نمایند؛ اگر تفکر بسیج از بین برود تفکر لیبرالی در جامعه حاکم خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا