فرازی خبر داد؛

بیش از یک سوم ماهی قزل آلای استان در مزارع پرورش ماهی فیروزکوه تولید می شود

مدیر جهاد کشاورزی فیروزکوه گفت: فیروزکوه در تولید ماهیان سردآبی جایگاه ویژه ای در استان داشته به نحوی که بیش از یک سوم ماهی قزل آلای استان در مزارع پرورش ماهی فیروزکوه تولید می شود.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، رضافرازی، مدیر جهاد کشاورزی فیروزکوه با حضور در استودیو برکت استان تهران به بیان سیمای کشاورزی این شهرستان پرداخت و در این خصوص تصریح کرد: فیروزکوه در عرصه های تولیدی مختلف محصولات کشاورزی از جمله تولید محصولات باغی، زراعت، گل های شاخه بریده، طیور به ویژه دام سبک و سنگین و مراکز اصلاح نژاد، همچنین تولید ماهیان سردآبی جایگاه ویژه ای در استان داشته به نحوی که بیش از یک سوم ماهی قزل آلای استان در مزارع پرورش ماهی فیروزکوه تولید می شود.

وی همچنین افزود: در ایام انتشار بیماری آنفلونزای فوق حاد پرندگان در استان، واحد های مرغداری فیروزکوه درگیر این بیماری نشدند که این می تواند به شرایط آب و هوایی مناسب و عاری از آلودگی این شهرستان مرتبط باشد.

فرازی در پایان صحبت های خود با دعوت از سرمایه گذاران و علاقمندان، از اجرای پروژه های عام المنفعه و شایسته ای همچون اجرای سد شهدای درده و چندین مرکز اصلاح نژاد دام در فیروزکوه نام برد و گفت: این پروژه ها برای بهره برداری مردم شریف فیروزکوه و حتی در حد و اندازه کشوری هستند که این نشانه وجود پتانسیل مناسب در این شهرستان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا