تاکید بر لزوم ترویج مشاوره قبل از ازدواج در کارگروه اجتماعی شورای فرهنگ عمومی

جلسه کمیته فرعی بررسی عوامل ساختاری تقویت بنیان خانواده با حضور اعضای کمیته فرهنگی شورای فرهنگ عمومی در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فیروزکوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، جلسه کمیته فرعی با محوریت کارگروه اجتماعی شورای فرهنگ عمومی با موضوع بررسی عوامل ساختاری تقویت بنیان خانواده با حضور کارشناسان حوزه اجتماعی ادارات در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فیروزکوه برگزار گردید.

با توجه به اهمیت خانواده بعنوان مؤثرترین عامل انتقال فرهنگ و رکن بنیادی در جامعه و اینکه انسان ها در خانواده به هویت و رشد شخصیتی دست می یابند و در خانواده های سالم و رشید به تکامل معنوی و اخلاقی نائل می شوند؛ لذا خانواده عامل کمال بخشی، سکونت، آرامش و بالندگی به اعضای خویش است که در تحولات اساسی جوامع نقش عمدهای ایفا می کند.

شایان ذکر است در این جلسه مقرر شد با توجه به اینکه همیشه پیشگیری بهتر از درمان است انجام مشاوره قبل از ازدواج باید ترویج یابد؛ در این خصوص مقرر شد شبکه بهداشت و درمان اقدام به برگزاری کلاس های مشاوره قبل از ازدواج به مدت ۶ ساعت نماید و همچنین در مشاوره های قبل از ازدواج مواردی از قبیل آموزش مسئولیت پذیری و مواردی که موجبات تحکیم بنیان خانواده را فراهم می آورد مطرح گردد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا