فرشاد فیروزنیا عنوان کرد:

تشدید گشت و کنترل مناطق حفاظت شده فیروزکوه

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه، از لایروبی و مرمت آبشخورهای موجود در مناطق تحت مدیریت در این شهرستان و تشدید گشت و کنترل محیط بانان فیروزکوه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، فرشاد فیروزنیا ، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه، از لایروبی و مرمت آبشخورهای موجود در مناطق تحت مدیریت در این شهرستان و تشدید گشت و کنترل محیط بانان فیروزکوه خبر داد و گفت: مأموران اجرائی مستقر در سرمحیط بانی انزها پناه گاه حیات وحش کاوده و اثر طبیعی ملی تنگه واشی از ابتدای این هفته آبشخورهای موجود در این مناطق را لایروبی و مرمت کردند تا حیات وحش از کیفیت آب مناسب تری برخوردار شوند.

وی در ادامه افزود: برای تامین آب حیات وحش، لایروبی چشمه ها و برخی از آبشخورها توسط محیط بانان منطقه در زمان های مختلف صورت می گیرد و برای سال پیش رو، ایجاد چند آبشخور در مناطق تحت مدیریت در برنامه های این اداره قرار گرفته است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه با اشاره به فصل زادآوری حیات وحش بخصوص پستانداران چهارپا در مناطق تحت مدیریت محیط زیست خاطر نشان کرد: با توجه به این که فصل زادآوری حیات وحش آغاز شده تمهیدات لازم برای گشت و کنترل بیشتر در مناطق تحت مدیریت افزایش یافته است.

فرشاد فیروزنیا هم چنین اذعان داشت: در طول یک ماه گذشته هیچگونه تخلف شکار و هم چنین آتش سوزی در مناطق تحت مدیریت وجود نداشته و امنیت در این مناطق برای حیات وحش برقرار بوده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا