همزمان با سومین شب از لیالی قدر؛

حال و هوای متفاوت سومین شب از لیالی قدر در فیروزکوه

شاید مهم‌ترین نگرانی عاشقان آل‌الله از ابتدای ماه مبارک رمضان، غربت شب قدر امسال بود؛ تا چند ماه قبل کسی گمان نمی ‌کرد که امسال متفاوت ‌ترین ماه رمضان باشد.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، شاید مهم‌ترین نگرانی عاشقان آل‌الله از ابتدای ماه مبارک رمضان، غربت شب قدر امسال بود؛ تا چند ماه قبل کسی گمان نمی ‌کرد که امسال متفاوت ‌ترین ماه رمضان باشد.

شیوع ویروس کرونا که موجب بسته شدن بسیاری از اماکن مذهبی شد، برنامه ‌های فرهنگی و مذهبی را تحت تأثیر قرار داد؛ به طوری که همزمان با ایام شهادت امام علی (ع) و شب ‌های قدر هم محدودیت ‌های اعمال شده به دلیل جلوگیری از کرونا لغو نشد.

مراسم احیا و عزاداری شب های قدر امسال، بدلیل وجود این ویروس و بسته بودن اماکن متبرکه و هیئات مذهبی به شکلی متفاوت از سال های پیش برگزار شد و بسیاری از خانواده ها مراسم شب های قدر را در منازل خود و از طریق رسانه ملی یا فضای مجازی دنبال کردند.

در شهرستان فیروزکوه برخی از مردم با رعایت فاصله اجتماعی و پروتوکل های بهداشتی با حضور در مساجد و آستان مقدس امامزاده اسماعیل (ع) به انجام اعمال شب بیست و سوم ماه رمضان و سومین شب قدر، شب زنده داری و راز و نیاز با درگاه پروردگار پرداختند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا