خروج فیروزکوه از وضعیت قرمز کرونا/ دماوند همچنان قرمز

پس از گذشت بیش از یک ماه تهران و مناطق ۲۲گانه آن، ری، فیروزکوه، اسلامشهر و ورامین از وضعیت قرمز خارج شده و در وضعیت بهتری قرار دارند و دماوند تنها شهرستان در وضعیت قرمز استان است.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز به نقل از فارس، پس از گذشت تقریباً دو ماه از شروع موج دوم شیوع ویروس کرونا و افزایش تعداد جانباختگان کرونایی، از هفته گذشته آمار مبتلایان و جانباختگان ناشی از این ویروس سیر نزولی یافت و تعداد فوتی‌های کرونایی از بیش دویست نفر به نزدیک صد نفر در روز رسید. این کاهش آمار که به نظر در نتیجه محدودیت‌های اعمال شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا و توجه مردم به این محدودیت‌ها در دو ماه اخیر روی داده است، سبب بهبود وضعیت برخی از استان‌های کشور نیز شده است.

استان تهران از جمله استان‌هایی است که پس از گذراندن بیش از یک ماه وضعیت قرمز و بسیار پرخطر، این روزها در وضعیت بهتری به سر می‌برد و در حال حاضر بر اساس اطلاعات به دست آمده از نرم افزار ماسک که مورد تأیید وزارت بهداشت است اغلب شهرستان‌های استان از وضعیت قرمز خارج شده و در وضعیت کم‌خطرتری قرار دارند.

از جمله‌ این شهرستان‌ها می‌توان تهران و مناطق ۲۲گانه آن، ری، فیروزکوه، اسلامشهر و ورامین را نام برد که در حال حاضر از وضعیت قرمز خارج شده و اغلب در وضعیت نارنجی قرار دارند.

بنابر اطلاعات به دست آمده از نرم افزار ماسک، قدس و پردیس دو شهرستان سفید و کم خطر استان بوده و شهرستان دماوند تنها شهرستان قرمز و بسیار پرخطر استان تهران است.

شهرستان‌های رباط کریم، شهریار، ملارد، قرچک،‌ بهارستان و ورامین در وضعیت زرد و یا خطر متوسط قرار دارند و شهرستان‌های تهران، پاکدشت، ری، شمیرانات، فیروزکوه، اسلامشهر و ‌پیشوا شهرستان‌ها نارنجی و یا پرخطر استان هستند بنابراین به نظر می‌رسد وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان تهران پس از گذشت روزهای افسارگسیختی در ماه گذشته، در حال حاضر در وضعیت بهتری قرار دارد و تقریباً مهار شده است و مردم تهران با توجه به نکات بهداشتی و هشدارهای ستاد ملی مقابله با کرونا تا حدی موفق به کنترل موج دوم شیوع ویروس کرونا شده‌اند.

لکن نباید فراموش کرد که این وضعیت به هیچ وجه پایدار نخواهد بود و هرآن ممکن است سهل‌انگاری و بی‌توجهی دوباره به محدودیت‌ها و توصیه‌‌های ستاد ملی مقابله با کرونا موج تازه‌ای از شیوع ویروس کرونا را رقم بزند؛‌ موج تازه‌ای که با توجه به تعطیلات چند روز اخیر و سفرهای گسترده بسیاری از شهروندان تهرانی بسیار قریب‌الوقوع به نظر می‌رسد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا