رئیس کل دادگستری استان تهران:

دادگستری برای دفاع از اراضی ملی عملا در جنگ است

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: دادگستری در حوزه صیانت از اراضی ملی خصوصاً در شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه عملا در حال جنگ است.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز به نقل از فارس، محمدجواد حشمتی رئیس کل دادگستری استان تهران در جلسه شورای عالی قوه قضائیه با اشاره به بازدید رئیس قوه‌قضائیه از منطقه لواسان اظهار داشت: دادگستری در حوزه صیانت از اراضی ملی خصوصاً در شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه عملاً در حال جنگ است.

رئیس کل دادگستری استان تهران هم چنین افزود: برای مثال در این منطقه موردی وجود داشت که تعاونی یکی از وزارتخانه‌های معروف با خرید و تغییر کاربری یک مزرعه ۱۸۰ هکتاری برای آن پلاک روستایی گرفته و در گام بعد اقدام به ویلاسازی کرده است که دادگستری به این پرونده ورود و موضوع را پیگیری کرد. الان هم اعلام می‌کنیم که طبق دستورات رئیس قوه قضائیه، موضوع مقابله با تعرض و تجاوز به اراضی ملی را با قاطعیت پیگیری خواهیم کرد.

رئیس قوه قضائیه نیز با تقدیر از اقدامات دادگستری استان تهران در برخورد با زمین‌ خواری ‌ها، اعلام کرد که اگر تخلفی هست، اینکه شرکت یا تعاونی فلان دستگاه یا مرتبط با فلان شخص هست، نباید موجب عدول از انجام وظیفه شود و رعایت کسی را هم نکنید. شاخصه و ضابطه ما قانون است، اما در این برخوردها، اولویت‌ها را از یاد نبرید؛ اولویت ما در این پرونده ها، موارد بَیّنُ الغَی به همراه مستندات متقن است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا