استاندار تهران:

راهنمایی افراد بومی در مناطق سیل زده به کارها سرعت می‌دهد

استاندار تهران گفت: در برخی از مناطق سیل زده روستایی حضور و راهنمایی افراد بومی به کارها سرعت می دهد، مردم پای کار باشند تا مشکلات سریع تر رفع شود.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز به نقل از ایرنا، محسن منصوری در حاشیه حضور در روستای سیل زده مزداران شهرستان فیروزکوه گفت: برای ورود به منازل حضور مردم ضرورت دارد و مشارکت و راهنمایی دقیق روستائیان در برخی از نقاط سیل زده راهگشا است.

وی با اشاره به ارتفاع گل و لای در برخی از مناطق روستای مزداران افزود: ارتفاع گل و لای به طور تقریبی به یک متر و نیم و تا یک متر و هشتاد سانتیمتر می رسد.

استاندار تهران  ادامه داد: برخی کوچه های روستایی و معابر تنگ است و امکان ورود ماشین آلات و تجهیزات به آنها نیست و باید به طور دستی در این معابر کار شود که در این راستا نیاز به کمک روستائیان داریم.

منصوری گفت: خودروهای شخصی را بیرون از محدوده گذاشتیم تا میدان فعالیت ماشین آلات سنگین باز باشد در روزهای ابتدایی خودروها مانع از کار بودند و در بین هر لودر و بولدوزر یک خودروی سواری پارک شده بود.

وی افزود: خودروی شخصی خود را بیرون از محدوده فعالیت گذاشتم تا هیچ خودروی سواری وارد محدوده فعالیت ماشین آلات سنگین نشود.

استاندار تهران با اشاره به استفاده خود از موتور سیکلت در طی روزهای اخیر توضیح داد: استفاده از موتور سیکلت سرعت کار را بالا می برد و سرکشی محدود به یک روستا نیست و با موتورسیکلت از معابر تنگ روستایی به راحتی می توان گذر و سرکشی کرد.

منصوری گفت: در طی سیل اخیر در حدود ۲۰۰ خانه مسکونی در روستای مزداران تخریب شده است.

شهرستان فیروز کوه با جمعیت سیال ۵۰ تا ۱۵۰ هزار نفر در فصول مختلف سال در شرق پایتخت قرار دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا