رشد ۵ و ۴ برابری اعتبارات شهرک‌های صنعتی دماوند و فیروزکوه

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران از رشد ۵ برابری جذب سرمایه‌گذار در ۶ ماه نخست امسال در شهرک‌های صنعتی این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز به نقل از عصر شرق، صابر پرنیان مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران عصر دیروز در نشست بررسی و رفع مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان فیروزکوه، اظهار کرد: با تلاش‌های انجام شده مجوز احداث دو پست برق ۶۳ به ۲۰ کیلوولت به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان برای شهرک‌های صنعتی دماوند و فیروزکوه اخذ شده که این موضوع در کشور بی‌نظیر است.

وی با بیان اینکه در کشور هیچ شهرک صنعتی نداریم که در طول یک سال دو پست شبکه توزیع برق احداث کند، گفت: شهرک صنعتی علی‌دره فیروزکوه دو زیرساخت عمده آب و برق را دارد؛ امسال توانستیم موضوع تخصیص آب به شهرک صنعتی فیروزکوه را بعد از ۱۲ سال به سرانجام برسانیم که خیلی از شهرک‌ها از این نعمت و ظرفیت محروم هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران بیان کرد: به زودی قرارداد اجرای طرح خط انتقال آب بسته می‌شود و سرمایه‌گذاران در سال‌های آتی خیالشان در زمینه آب و برق راحت باشد.

پرنیان تصریح کرد: در حوزه شهرک صنعتی فیروزکوه، با سرمایه‌گذاران بزرگی در حال مذاکره هستیم که چند واحد برند صنایع غذایی بزرگ کشور را به شهرستان فیروزکوه هدایت کنیم؛ قرار گرفتن فیروزکوه در خارج از طرح ممنوعیت فعالیت صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری پایتخت همچنین آب و هوای خنک آن، شرایط مساعدی برای واحدهای صنایع غذایی به وجود آورده است.

وی با تأکید بر اینکه شهرستان فیروزکوه در حوزه صنعت و اشتغال نیاز به توجه ویژه دارد، ادامه داد: ۵۲ طرح راکد در شهرک صنعتی فیروزکوه وجود دارد که امیدواریم بتوانیم تا پایان سال فعال‌سازی شود و این شهرک چهره شادابی به خود گیرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران افزود: در ۶ ماهه امسال، ۵ برابر به نسبت سال ۱۳۹۸ و دو برابر نسبت به سال ۱۳۹۷ در شهرک‌های صنعتی استان تهران جذب سرمایه‌گذار داشتیم؛ جدای از اختصاص اعتبار برای احداث پست برق، امسال اعتبارات شهرک صنعتی در فیروزکوه ۴ برابر و در دماوند ۵ برابر افزایش داشته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا