مدیر امور منابع آب فیروزکوه خبر داد؛

رفع تصرف ۳۵۰۰ مترمربع از اراضی حریم مسیل های واقع در محدوده پلنگ آب و بادرود

مدیر امور منابع آب فیروزکوه، از رفع تصرف ۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع از اراضی بستر و حریم مسیل های واقع در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، وحید مرادی نسب، مدیر امور منابع آب فیروزکوه ، از رفع تصرف ۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع از اراضی بستر و حریم مسیل های واقع در محدوده عملکرد این امور خبر داد و گفت: با همکاری گروه گشت و بازرسی آب های سطحی و واحد حقوقی این امور ۳۵۰۰ مترمربع از اراضی بستر و حریم مسیل های واقع در محدوده اراضی پلنگ آب و بادرود با اخذ دستور قضایی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فیروزکوه با استناد به تبصره ۴ ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب و در معیت مامورین نیروی انتظامی منطقه رفع تصرف گردید.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه افزود: طی این عملیات ۶ مورد فنس کشی به طول ۶۰۰ متر و همچنین دو مورد نصب درب فلزی در یک روز کاری جمع آوری گردید.

مرادی نسب در ادامه خاطر نشان کرد: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها، گروه های گشت و بازرسی این امور بطور روزانه و مستمر در منطقه در حال گشت زنی بوده و به محض شناسایی هرگونه تصرفات غیر مجاز در بستر رودخانه ها و مسیل ها فوراً اقدامات قانونی لازم جهت رفع تصرف صورت می گیرد.

وی یادآور شد: در ابتدا اخطاریه لازم به متخلف یا متخلفین جهت رفع تخلف ابلاغ و در صورت بی توجهی و عدم استنکاف به اخطارها با اخذ دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقدام می شود؛ زیرا رودخانه ها یکی از مهمترین منابع تامین آب شرب و تغذیه کننده سفره های زیرزمینی می باشد که باید از آنها به عنوان انفال عمومی و ثروت ملی حفاظت کرد تا شرایط لازم و کافی جهت عبور ایمن جریان آب و سیلاب های احتمالی فراهم باشد.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان تاکید کرد: امور منابع آب شهرستان فیروزکوه با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه منابع آب های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا