رویت یک قلاده پلنگ در پناهگاه حیات وحش «کاوه ده» فیروزکوه

رئیس اداره حفاظت محیط زیست فیروزکوه از مشاهده و تصویربرداری از یک قلاده پلنگ در پناهگاه حیات وحش «کاوه ده» خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، داریوش فرخی پیش از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شب گذشته یکی از اهالی روستایی در مجاورت پناهگاه حیات وحش «کاوه ده» موفق به تصویر برداری از یک قلاده پلنگ شد.

وی با اشاره به اینکه این شهروند بلافاصله پس از تصویر برداری موضوع را به محیط زیست شهرستان اطلاع و فیلم را در اختیار مأموران اجرایی این اداره قرار داد، افزود: همراهی شهروندان در حفاظت از حیات وحش بخصوص گونه‌های حمایت شده و در معرض خطر انقراض و کمک به تکمیل زنجیره حراست و صیانت از محیط زیست بسیار مهم و تأثیر گذار است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست فیروزکوه در پایان از شهروندان خواست در صورت رؤیت گونه‌های وحشی از جمله گربه سانان، ضمن اجتناب از رویارویی مستقیم، جوانب ایمنی در برخورد با حیات وحش را رعایت کرده و موضوع را به سرعت به اولین پاسگاه محیط بانی یا اداره حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.

گفتنی است که پلنگ از گونه‌های در معرض تهدید و خطر انقراض بوده و سازمان حفاظت محیط زیست برای حفاظت از این گونه ارزشمند، برنامه عمل مدیریتی و حفاظتی تهیه و تدوین کرده و این برنامه عمل در استان تهران در مرحله اجرا است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا