دادستان فیروزکوه:

ساخت‌وساز‌های غیرقانونی کارکنان قوه قضائیه تخریب شد

دادستان شهرستان فیروزکوه از تخریب ساخت‌وساز‌های غیرقانونی مرتبط با کارکنان قوه قضائیه و بازنشستگان یک نهاد نظامی خبر داد.
دادستان فیروزکوه: ساخت‌وساز‌های غیرقانونی کارکنان قوه قضائیه تخریب شد

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، توحید مظفری دادستان شهرستان فیروزکوه در خصوص آخرین اقدامات انجام شده در این منطقه و در زمینه مقابله با تغییر کاربری‌های غیرمجاز اظهار کرد: به منظور پیشگیری از تصرف اراضی ملی، تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی و باغ‌ها، تصرف حریم و بستر رودخانه‌ها و راه ها، حفر و بهره برداری غیر مجاز چاه‌ها و غیره، دادستانی شهرستان فیروزکوه، اقدام به برگزاری گشت‌های مشترک و ویژه کرده است.

وی افزود: در منطقه یورتعلی روستای حصاربن حوزه قضایی شهرستان فیروزکوه، ساخت‌وساز‌های غیرمجازی شناسایی شدند که پس از بررسی‌های جامع مشخص شد شرکت «عمران ایرانیان» که هیئت مدیره آن از اعضای یکی از «نهاد‌های نظامی» هستند جهت اجرای پروژه موسوم به باغ فیروزه پس از خرید ۶۰۰ هکتار از زمین‌های زراعی اهالی روستای حصاربن نسبت به قطعه‌بندی زمین‌ها به متراژ‌های ۲ هزار متری و ۴ هزار متری و فروش آن به اشخاص خاص در ۳ فاز اقدام کرده اند.

دادستان شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: حسب تحقیقات بعمل آمده حدود ۳۰۰ قطعه از این زمین‌ها متعلق به بازنشستگان یک نهاد نظامی و فاز ۳ آن نیز مربوط به برخی از پرسنل دستگاه قضائی بود.

مظفری افزود: حسب اعلام جهاد کشاورزی تعدادی از مالکان زمین‌های اعلامی بدون اخذ مجوز اقدام به دیوارکشی، فنس کشی، احداث آلاچیق و بنا، قرار دادن کانکس، محوطه سازی و غیره در زمین‌های زراعی و باغی کرده بودند که در مورخ ۱۹/۰۴/۱۴۰۲ در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، تعداد ۱۷ مورد قلع و قمع در این زمین‌ها صورت پذیرفت.

وی گفت: در مجموع از مساحت حدودی ۳۸ هزار و ۵۰۰ مترمربع به ارزش مالی تقریبی ۱۳۰ میلیارد ریال در اراضی زراعی و باغ‌های همین منطقه آزادسازی بعمل آمد و این روند بدون در نظر گرفتن این که چه کسی و با چه جایگاهی دچار تخلف شده است قطعا ادامه پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا