استاندار تهران خبر داد؛

شناسایی ۳ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل در استان تهران

استاندار تهران از شناسایی ۳ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل در استان تهران خبر داد و گفت: شهرستان های استان تهران به جز فیروزکوه درگیر کمبود فضای آموزشی هستند.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز به نقل از ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران ، در حاشیه جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طبق اعلام اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران تعداد ۳ هزار نفر دانش آموز بازمانده از تحصیل در شهرستان‌های استان تهران شناسایی شده اند.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا با تخصیص اعتبارات این دانش آموزان به چرخه تحصیل باز گردند گفت: در نشست امروز مقرر شده با کمک نهادهای حمایتی این دانش آموزان را به یاری کنیم.

استاندار تهران گفت: در زمینه بازگرداندن و کمک به دانش آموزان بازمانده از تحصیل نهادهای حمایتی مثل کمیته امداد برای کودکان بی سرپرست و بد سرپرست و سازمان بهزیستی اعلام آمادگی کرده اند که در این مسیر آموزش و پرورش را یاری برسانند.

محسنی بندپی عنوان داشت: دستور بعدی این است که در شهرستان‌های استان تهران نیز به دلیل بالا بودن بیش از استاندارد تراکم دانش آموزی که در برخی شهرستان‌ها این تراکم به ۳۶ دانش آموز در یک کلاس می‌رسد نسبت به احداث مدارس و کلاس‌های درس اهتمام جدی داشته باشیم که در این راستا هم به کمک خیرین و هم از بودجه‌ها و اعتبارات دولتی بهره خواهیم برد چرا که به استثنا شهرستان فیروزکوه تمامی شهرستان‌های استان تهران کمبود فضای آموزشی دارند.

وی به مولد سازی دارایی‌های آموزش و پرورش نیز اشاره کرد و عنوان داشت: در این زمینه با استفاده از مولد سازی می‌توانیم بسیاری از مشکلات را رفع کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا