سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فیروزکوه:

شهرستان فیروزکوه بیش از ۲۵ نویسنده و مولف کتاب دارد

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فیروزکوه از برپایی نمایشگاه کتاب مولفین و آثار نویسندگان فیروزکوه در محل فرهنگسرای غدیر ارجمند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، سید حسن حسینی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فیروزکوه از برپایی نمایشگاه کتاب مولفین و آثار نویسندگان فیروزکوه در محل فرهنگسرای غدیر ارجمند خبر داد و گفت: فرهنگسرای غدیر ارجمند و فرهنگسرای کوثر روستای لزور دو فرهنگسرایی است که در روزهای اخیر فعالیت خود را آغاز کرده اند؛ فعالیت های مختلف فرهنگی برای اوقات فراغت شهروندان برنامه ریزی شد که از جمله فعالیت های فرهنگی، فعالیت در حوزه کتاب و نمایشگاه کتاب است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فیروزکوه هم چنین بیان داشت: نمایشگاه هنرهای تجسمی، افتتاح انجمن ادبی در هفته جاری، افتتاح انجمن موسیقی در هفته گذشته از جمله اقداماتی است که در این فرهنگسراها انجام شده است.

حسینی در ادامه اذعان داشت: در حاشیه فعالیت فرهنگسراهای شهرستان، نمایشگاهی از تالیفات نویسندگان بومی شهرستان فیروزکوه در محل فرهنگسرای غدیر برپا شده است؛ این نمایشگاه شامل ۴۰ عنوان کتاب از مولفان شهرستان است که به منظور آشنایی شهروندان فیروزکوهی با مولفین بومی و گسترش فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی برگزار گردید.

وی هم چنین تاکید کرد: علاقمندان می توانند صبح ها به فرهنگسرای غدیر ارجمند جهت بازدید از نمایشگاه مراجعه نمایند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فیروزکوه با اشاره به این که شهرستان فیروزکوه بیش از ۲۵ نویسنده و مولف کتاب دارد، خاطر نشان کرد: با وجود داشتن افرادی مانند شاعر و متفکر بزرگ معاصر، استاد امیری فیروزکوهی، مختلص به امیر و ملقب به سید الشعراء می توان شهرستان فیروزکوه را بعنوان یک پیشرو در عرصه فرهنگی نام برد.

این مقام مسئول اشاره داشت: بی تردید استاد امیری فیروزکوهی از قله های رفیع شعر، ادب و دانش و از مفاخر کم نظیر روزگار ما محسوب می شود؛ همچنین فرزند ایشان بانو امیر فیروزکوهی دارای دکترای زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران و از نویسندگانی است که بیشتر در متون کلاسیک، چه نظم و چه نثر، به پژوهش پرداخته است که از ایشان نیز به عنوان چهره ماندگار تجلیل شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا