طرح کاداستر در ۳۸ هزار هکتار از اراضی ملی دماوند و فیروزکوه اجرا شد

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از اجرای طرح کاداستر در ۳۸ هزار هکتار از عرصه‌های ملی در دو شهرستان فیروزکوه و دماوند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز به نقل از تسنیم، حسن ردایی در جلسه کارگروه مشترک رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی استان تهران با بیان اینکه تاکنون برای ۱۱۰هزار هکتار از اراضی ملی استان سند تک برگ صادر شده است اظهار داشت: اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی یکی از سیاست‌های راهبردی مجموعه منابع طبیعی است و اهتمام جدی بر اجرای کامل این طرح برای تمامی اراضی منابع طبیعی استان است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برای کاداستری شدن حدود ۸۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی و دولتی استان تهران با مشاوران مجری قراداد منعقد شده است تصریح کرد: تاکنون مرحله مهّم اصلاح هندسی نقشه‌های سنواتی برای ۲۸۸ هزار هکتار از اراضی ملی به پایان رسیده است و برای ۵۰۶ هزار هکتار دیگر این اراضی نیز انجام مراحل اصلاح هندسی در دستور کار قرار دارد.

معاون حفاظت و امور اراضی استان تهران به مراحل اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی در هر پلاک ثبتی اشاره کرد و افزود: در ابتدا اطلاعات توصیفی و مکانی آن پلاک جمع‌آوری شده و پس از بررسی و آنالیز، منجر به تهیه نقشه پیشنهادی پلاک ثبتی موردنظر شده که این نقشه به کمیته فنی منابع طبیعی استان ارجاع داده می‌شود.

ردایی ادامه داد: در کمیته فنی این نقشه‌ها مورد بررسی قرار گرفته و پس از تأیید برای سیر مراحل صدور اسناد تک برگ کاداستری در اختیار ادارات ثبت اسناد و املاک قرار می‌گیرد.

وی در پایان با اشاره به برخی مزایای اجرای طرح کاداستر خاطرنشان کرد: با کاداستری شدن اراضی منابع طبیعی علاوه بر برطرف شدن بسیاری از مشکلات ثبتی، جعل اسناد و سوءاستفاده از این اراضی به شدّت کاهش پیدا می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا