حیدری منش عنوان کرد؛

عملیات کاوش با محوریت یافتن مفقودین در مزدران ادامه دارد

فرماندار فیروزکوه گفت: عملیات کاوش با محوریت یافتن این افراد و همچنین یافتن مسافرینی که احتمالا در روستا حضور داشتند، ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، محمد حیدری منش، فرماندار شهرستان فیروزکوه، تصریح کرد: با توجه به وقوع سیل در روز پنجشنبه گذشته در چند روستای شهرستان فیروزکوه با دستور استاندار محترم تهران شهرستان های استان دستگاه های خدمات رسان خود را به منطقه اعزام نمودند. حضور حضرت آیت الله رییسی و معاون اول رییس جمهور، وزرای محترم جهاد کشاورزی و نیرو در منطقه تاییدی بر اهمیت بهبود مشکلات مردم از سوی دولت است؛ در این حادثه خسارت های زیادی به منازل و باغات مردم رسید که با حضور گروه های امدادی و دستگاه های خدمت رسان سعی کردیم تبعات ناشی از این بحران را کاهش دهیم.

عملیات کاوش در مزدران ادامه دارد

وی افزود: در روستای مزدران در حال حاضر تعداد ۱۳ نفر فوتی به علت وقوع سیل شناسایی شدند و همچنان عملیات کاوش، امداد و نجات ادامه دارد؛ با توجه به بررسی هایی که از منابع محلی صورت گرفته است ۲ نفر از اهالی روستا که در هنگام سیل ساکن روستا بودند مفقود هستند و لذا عملیات کاوش با محوریت یافتن این افراد و همچنین یافتن مسافرینی که احتمالا در روستا حضور داشتند، ادامه دارد.

فرماندار فیروزکوه همچنین ادامه داد: در روستای آتشان به علت آبگرفتگی معابر و وقوع سیل و همچنین بسته شدن مسیر کوچه و خیابان ها مردم دچار مشکلاتی بودند که با پیگیری ها و هماهنگی هایی که توسط عوامل امدادی انجام شد، پشتیبانی لازم با همکاری عزیزانی که در این روستاها ساکن بودند صورت گرفت و همچنین خدمات رسانی در خصوص اتصال برق در منطقه به طور کامل انجام شد و در روستای مزدران مشکل قطعی برق مقطعی در برخی نقاط را داریم‌.

وی تاکید کرد: در روستای دهگردان هم قسمتی از روستا به علت نزدیکی به حریم رودخانه دچار آسیب هایی شدند که در حال بررسی و پیگیری هستیم.

حیدری منش خاطر نشان کرد: در روستای طرود و کمند شهرستان فیروزکوه در دهستان پشتکوه هم آبگرفتگی برخی منازل وجود داشته که آسیب به دو خانه ایجاد شده و شرایط عمومی مناسب است و همچنین مسیرهای مواصلاتی به طور کامل در سطح شهرستان باز است و تلاش عوامل امدادی و دستگاه های خدمت رسان در منطقه بر این است که زندگی مردم به روال عادی بازگردد.

فرماندار شهرستان فیروزکوه بیان داشت: از فرمانداران شهرستان های استان تهران، بسیجیان عزیز و کلیه عوامل امدادی کمال تقدیر و تشکر را داریم و همه این عزیزان در حال حاضر در کنار مردم عزیز دهستان حبله رود خصوصاً در روستای مزدران تا پایان رفع مشکلات ناشی از سیل حضور دارند.

حیدری منش ضمن تسلیت به مردم شریف روستای مزدران و همچنین مردم شهید پرور شهرستان فیروزکوه، اشاره داشت: از خداوند متعال برای بازماندگان صبر جزیل خواستاریم و امیدواریم که بتوانیم به زودی شرایط حاضر منطقه را به شکل مناسب و بهبودیافته برگردانیم.

اعلام شماره حساب شخصی برای دریافت کمک های مردمی ممنوع است

فرماندار فیروزکوه همچنین تاکید کرد: اعلام شماره حساب یا شماره کارت شخصی توسط اشخاص برای جمع آوری کمکهای مردمی به سیل زدگان شهرستان فیروزکوه ممنوع بوده و با متخلفین برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر جمع آوری کمک های مردمی تنها از طریق، کمیته امداد، هلال احمر، پایگاه‌های بسیج و سپاه، مجمع جهادگران و دهیاری های روستاهای آسیب دیده جمع آوری خواهد شد؛ به شهروندان توصیه می کنیم که از واریز هرگونه وجه به حساب‌های مختلف خودداری کنند.

حیدری منش خاطرنشان کرد: همچنین هموطنان و شهروندان گرامی می‌توانند کمک های نقدی خود را به حساب دهیاری‌های روستاهای سیل زده واریز نمایند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا