سرپرست فرمانداری فیروزکوه:

مشارکت مردم در اجرای طرح شهید سلیمانی ضروری است

سرپرست فرمانداری شهرستان فیروزکوه با اشاره به اجرا شدن طرح شهید قاسم سلیمانی در راستای شناسایی افراد کرونایی در این شهرستان گفت: اجرای مطلوب این طرح با همراهی و مشارکت مردم امکان پذیر است

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، کامبیز کریمی روز سه شنبه در جلسه هماهنگی طرح شهید قاسم سلیمانی گفت: این طرح با هدف پیشگیری از کرونا بصورت محله محور در سطح شهرستان اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه این طرح حداقل به مدت یک سال اجرا خواهد شد افزود: فرماندار شهرستان به عنوان فرمانده قرارگاه این طرح و همچنین فرمانده سپاه پاسداران و مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان به عنوان فرماندهان عملیاتی و اجرایی انجام وظیفه می کنند.

سرپرست فرمانداری فیروزکوه ادامه داد: این طرح در سه فاز مراقبت؛ پیشگیری و حمایت در سطح شهرستان اجرا خواهد شد.

وی به مشارکت بالای شهروندان در این طرح اشاره کرد و گفت: استفاده از فضای مجازی و محیطی که با نصب بنرهای اطلاع رسانی در محلات مختلف صورت می گیرد و همچنین چاپ و توزیع بروشورهای آموزشی در منازل که اعتماد مردم را به‌دنبال داشته، موجب افزایش چشمگیر مشارکت مردم در اجرای این طرح خواهد شد.

به گفته کریمی؛ قرار بود این طرح بصورت خانه به خانه در راستایی شناسایی بیماران کرونایی صورت بگیرد اما بدلیل ملاحظات مختلف قرار شد این طرح در نقاط آلوده که از قبل در مناطق شهری و روستایی سطح شهرستان مشخص شده انجام شود.

وی ادامه داد: کارشناسان بهداشتی با همکاری عوامل سپاه و هلال احمر با داشتن کارت شناسایی مشخص و لباس متحدالشکل با مراجعه به درب منازل نسبت به شناسایی و همچنین قرنطینه افراد اقدام خواهند کرد.

سرپرست فرمانداری شهرستان فیروزکوه خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن این طرح شتاب ویروس کرونا در سطح شهرستان گرفته خواهد شد و این طرح قرار است در سراسر کشور نیز عملیاتی شود.

وی با اشاره به یاد و نام شهیدان قاسم سلیمانی و فخری زاده گفت: دشمنان نظام اسلامی همواره امنیت و آرامش مردم را هدف گرفته اند و هر کسانی که دلسورانه در راستای امنیت این کشور و مردم تلاش کنند مورد هدف ناجوانمردانه خود قرار می دهند.

کریمی یادآور شد: دشمن توان مقابله مستقیم با ما را ندارد به همین منظور بصورت ناجوانمردانه قصد تعرض به افراد دلسوز، مقتدر و شجاع این کشور را دارد و شهیدان رجایی، باهنر، بهشتی، مطهری، سلیمانی و فخری زاده تنها نمونه بارزی از ترس دشمنان از این نظام، مردم و افراد دلسوز به ایران اسلامی دارد.

شهرستان فیروزکوه با ۳۴ هزار نفر جمعیت در شمال شرق تهران قرار دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا