رضایی:

مشکل کمبود نهاده ها در سطح کشور به زودی مرتفع می شود

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: متاسفانه در طی ماه های اخیر دامداران بویژه در بخش روستایی به دلیل خشکسالی اخیر و افزایش میزان تقاضا با کمبود نهاده دامی مواجه شدند.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مرتضی رضایی معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه سفر یک روزه خود به شهرستان فیروزکوه در جمع خبرنگاران با اشاره به مشکل کمبود نهاده های دامی در کشور گفت: متاسفانه در طی ماه های اخیر دامداران بویژه در بخش روستایی به دلیل خشکسالی اخیر و افزایش میزان تقاضا با کمبود نهاده دامی مواجه شدند.

وی ابراز امیدواری کرد: با آزادسازی نهاده های دامی از گمرک و نیز رفع مشکل حمل ونقل آن به زودی مشکل کمبود نهاده ها در سطح کشور و به تبع آن در شهرستان فیروزکوه مرتفع گردد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی میزان تخصیص سهمیه نهاده های دامی به شهرستان را منوط به میزان جمعیت دامی شهرستان دانست و تاکید کرد: باید سرشماری دقیقی از جمعیت دامی شهرستان صورت گیرد و حسب اطلاعات ثبت شده سهمیه مورد نظر برای دامداران بویژه در ۶ ماهه دوم سال که دسترسی به مراتع کمتر است درنظر گرفته شود.

رضایی در ادامه با اشاره به اجرای طرح تجمیعی دامداری های سنتی در سطح کشور خاطرنشان کرد: دولت موظف است در راستای بهداشت وسلامت مردم در مناطقی که دسترسی به مراتع برای دامداران وجودندارد با واگذاری زمین و ایجاد زیرساخت های مورد نیاز طرح تجمیعی دامداری های سنتی را بویژه در مناطق روستایی اجرایی نماید.

وی در پایان به مشکلات دو مجتمع تجمیعی دامداری در این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: پیگیری در خصوص مشکلات این دو مجتمع که عمدتاً ناشی از عدم صدور پروانه است در دستور کار قرار خواهد گرفت تا به زودی شاهد اجرای طرح تجمیعی دامداری های صنعتی و متمرکز کردن دامداری سنتی وبه موازات آن توسعه دامداری منطقه باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا