میزان تاثیر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا ۱۰ الی ۱۴ روز آینده

رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) فیروزکوه گفت: اعمال محدودیت‌ها در چند روز اخیر و کاهش تردد مسافرین هم میتواند خود را تا ۱ الی ۲ هفته آینده به صورت کاهش ابتلا افراد به بیماری نشان دهد.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، سید عبدالمجید حسینی رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) فیروزکوه درباره وضعیت بستری بیماران مبتلا به کرونا ویروس، گفت: از سه هفته گذشته یک روند کاهشی در میزان ابتلا افراد به ویروس کرونا و بستری بیماران در بیمارستان امام خمینی (ره) ایجاد شده است، تعداد بیماران از حدود ۳۰ بیمار به تقریبا ۲۰ بیمار رسیده است.

وی با اشاره به علّت روند کاهشی ابتلا افراد به ویروس کرونا بیان داشت: این روند کاهشی ۲ علّت میتواند داشته باشد، یکی اینکه هر زمانی تعداد افراد حساس‌تر که واکسن نزده‌اند یا قبلاً مبتلا شده‌اند و در معرض هم قرار میگیرند، ویروس منتقل می شود؛ از این گروه یک تعداد به علّت شرایط بدنی یا مصرف مواد غذایی مناسب، به فرم‌های بدون علامت یا کم علامت ویروس مبتلا میشوند و گروهی هم از فرم‌های نسبتاً شدید تا بستری پیش میروند تا جایی که بیماری از پیک می‌ افتد.

حسینی درباره علّت دیگر این روند کاهشی عنوان کرد: علّت دیگر هم میتواند رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشد، که وقتی تعداد بیماران به ۳۰ بیمار رسید و تعداد اعلام میشد، افراد از آن پس پروتکل‌ها را بیشتر رعایت میکردند و این امر میتواند سبب کاهش ابتلا افراد به ویروس کرونا و به دنبال آن کاهش بستری بیماران در بیمارستان شده باشد.

رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) درباره تاثیر محدودیت‌های کرونایی اذعان داشت: اعمال محدودیت‌ها در چند روز اخیر و کاهش تردد مسافرین هم میتواند خود را تا ۱ الی ۲ هفته آینده به صورت کاهش ابتلا افراد به بیماری نشان دهد؛ اگر در مراسم‌های عزاداری هم پروتکل‌ها رعایت شده باشد این مورد هم میتواند سبب کاهش بیشتر ابتلا افراد به کرونا و به دنبال آن کاهش بستری در بیمارستان شود.

وی تصریح کرد: نیروهای شبکه بهداشت در مراسم‌ها حضور داشته و برای رعایت پروتکل های بهداشتی تذکر میدادند، اما همه جا و همیشه نمیتوان حضور داشت، بنا بر این اگر پروتکل‌ها رعایت نشده باشد متاسفانه ممکن است این روند کاهشی ادامه نیابد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا