نجات جان گردشگران گرفتار در سیلاب فیروزکوه با اعزام بالگرد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران گفت: تمامی گردشگران و گرفتاران در سیلاب روز گذشته شهرستان فیروز کوه توسط گروههای امداد ونجات با اعزام بالگرد به مکان های امن منتقل شدند.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران روز پنجشنبه در گفت وگو با رسانه  ها گفت: با آغاز بارش باران و وقوع سیلاب روز گذشته در فیروزکوه ، تعدادی از گردشگران در منطقه گردشگری تنگه واشی این شهرستان گرفتار سیل شدند.

شاهین فتحی افزود: به دلیل صعب العبور بودن منطقه و نبود امکان دسترسی جاده با توجه به جاری شدن سیلاب ، با هماهنگی های انجام شده ، یک فروند بالگرد برای نجات جان این گردشگران به منطقه تنگه واشی اعزام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران گفت: در سیلاب روز گذشته شهرستان فیروز کوه ۱۸ گردشگر گرفتار در سیل منطقه تنگه واشی توسط  بالگرد به منطقه امن منتقل شدند.

وی گفت : خوشبختانه با اقدام به موقع خدمات امدادی ، از بروز فاجعه ای جبران ناشدنی جلوگیری شد و ۱۸ گردشگر به منطقه امن انتقال و اسکان داده شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران افزود : ابتدای مسیر روستای جلیزجند ۴ نفر هم گرفتار سیلاب شده بودند که دو نفر از آنها مصدوم شدند.

فتحی گفت: یک نفر از مصدومان به صورت سرپایی در محل توسط امدادگران درمان و مصدوم دیگر به بیمارستان امام خمینی ( ره ) شهرستان منتقل شد.

شهرستان فیروز کوه با جمعیت سیال ۵۰ تا ۱۵۰ هزار نفر در فصول مختلف سال در شرق پایتخت قرار دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا