حجت الاسلام حیدری:

وحدت و همدلی، شرط لازم برای پیشرفت و آبادانی است/ راهپیمایی ۲۲ بهمن، مظهر اتحاد و انسجام ملّی

امام جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: امروز وحدت و همدلی میان مسئولان و اقشار مختلف مردم، یک ضرورت شرعی و ملّی است؛ مردم غیور و قهرمان ایران اسلامی، با حضور باشکوه خود در راهپیمایی، وحدت و همدلی خود را به جهانیان نشان خواهند داد و استکبار را زیر گام های خود له خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام حیدری امام جمعه شهرستان فیروزکوه در خطبه‌های عبادی_سیاسی نمازجمعه این هفته فیروزکوه، گفت: یکی از ویژگی های جامعه ایمانی،‌ وحدت و همدلی است؛ در جامعه ایمانی، مؤمنین با یکدیگر احساس برادری دارند و روابط میان خویش را اصلاح میکنند.

وی خاطر نشان کرد: وحدت و همدلی، موجب نزول برکت و رحمت الهی است و درگیری و اختلاف، موجب بی برکتی و عذاب است.

خطیب نمازجمعه فیروزکوه اذعان داشت: راهبرد شیطان و شیطان صفتان، ایجاد اختلاف و درگیری است و مهمترین تاکتیک آنها، دروغ پردازی و شایعه سازی است.

حجت الاسلام حیدری خاطر نشان کرد: وحدت و همدلی، شرط لازم برای پیشرفت و آبادانی است.

امام جمعه فیروزکوه بیان داشت: امروز وحدت و همدلی میان مسئولان و اقشار مختلف مردم، یک ضرورت شرعی و ملّی است؛ مسئولان نباید اختلاف سلیقه خود را به سطح جامعه بکشانند و باید بین خودشان برطرف کنند.

وی با اشاره به یوم الله ۲۲ بهمن ماه، گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن، مظهر اتحاد و انسجام ملّی است و مردم غیور و قهرمان ایران اسلامی، با حضور باشکوه خود در راهپیمایی، وحدت و همدلی خود را به جهانیان نشان خواهند داد و استکبار را زیر گام های خود له خواهند کرد.

خطیب نمازجمعه فیروزکوه در ادامه در خطبه دوم اظهار داشت: حضور باشکوه دهه هشتادی ها، در مراسم اعتکاف نشان داد که علیرغم تبلیغات و شبهه پراکنی وسیع دشمن، روحیه معنوی و عِرق دینی، در جوانان ما وجود دارد و باید با جهاد تبیین این روحیه را تقویت کنیم.

حجت الاسلام حیدری عنوان کرد: عفو عمومی رهبری در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی، برنامه دشمن در جهت تصویر چهره خشن از نظام اسلامی، را از بین برد و ثابت کرد که نظام اسلامی، رؤوف و مهربان است.

وی اذعان داشت: وجود مشکلات اقتصادی، نباید موجب غفلت از پیشرفت های کشور در عرصه های مختلف شود؛ جوانان مؤمن و نخبه انقلابی، با تلاش و مجاهدت، افتخارات زیادی برای کشور آوردند.

امام جمعه فیروزکوه بیان کرد: هفتاد نفر از نخبگان حوزوی و دانشگاهی، با بیش از ۱۷ هزار ساعت کار پژوهشی در آمارهای بین المللی، دستاوردهای کشور را در کتابی به نام «صعود چهل ساله» نوشته اند که مطالعه این کتاب را به جوانان توصیه میکنم.

حجت الاسلام حیدری تاکید کرد: بیان دستاوردهای کشور، به معنای تحقق کامل آرمان های انقلاب اسلامی نیست، بلکه به معنای حرکت رو به جلوست، ولی متأسفانه در بخش هایی بویژه اقتصادی عقب هستیم.

خطیب نمازجمعه شهرستان فیروزکوه اظهار داشت: در طول چهل سال، توطئه های مختلف نظامی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و … جلوی حرکت کشور را گرفت و پیشرفت های کشور، علیرغم همه این توطئه ها اتفاق افتاد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا