فرماندار شهرستان فیروزکوه عنوان کرد:

پیشگیری از ساخت‌و سازهای غیرمجاز در گروی آگاه‌سازی

فرماندار شهرستان فیروزکوه با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی و پیشگیری در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز از رفع مشکل آب شرب روستاهای شهرستان فیروزکوه تا پایان سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مهدی یوسفی جمارانی، در تشریح روند مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهرستان فیروزکوه با تاکید بر لزوم اطلاع ‌رسانی و آگاه سازی شهروندان در این حوزه تاکید کرد و افزود: هرچه بیشتر از ظرفیت‌های مردمی و اطلاع‌رسانی برای پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و کاهش ضرر و زیان‌ها به مردم بهره بگیریم قطعا موفقیت در این مسیر بیشتر خواهد شد.

وی افزود: مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز باید معطوف به پیشگیری شود و این مهم با فرهنگ سازی، آگاه سازی و نیز توجه به قوانین موجود محقق خواهد شد. ضرورت دارد مسوولین با نگاه جامع و ایجاد رفتارهای بین بخشی، با فصل الخطاب بودن قانون از برخورد دوگانه در زمان مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز خودداری کنند.

وی ادامه داد: شهرداری ها و شوراهای شهر باید تخلفات ساختمانی و ساخت و سازهای غیرقانونی را با جدیت پیگیری کرده و بیش از پیش برتمام مراحل ساخت، نظارت جدی داشته باشند تا در آینده با مشکلات اساسی در این خصوص مواجه نشویم.

به گفته وی، در زمینه ساخت و سازها در سطح شهر و روستا می بایست به نحوی اطلاع رسانی صورت گیرد تا بیشتر مردم با قوانین و ضوابط ساخت وسازهای غیرمجاز آشنایی لازم را پیدا کنند که در چنین شرایطی بخش عمده‌ای از مشکلات مردم در این حوزه حل خواهد شد.

فرماندار شهرستان فیروزکوه در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به ۱۵ مهرماه روز روستا از رفع مشکل آب شرب ۱۵ روستای این شهرستان خبر داد و افزود: از سال ۱۳۹۷ مشکلات روستاهای شهرستان فیروزکوه مورد بازدید و ارزیابی قرار گرفت ومشکلات ظرف مدت سه ماه احصا شد و در نهایت برای آنها برنامه ریزی انجام شد تا نسبت به رفع آنها اقدام شد.

وی افزود: مهم‌ترین مسئله در روستاهای فیروزکوه آب شرب بود چرا که آب مهم‌ترین محور برای توسعه روستاها محسوب می‌شود، لذا در حوزه آب شرب با پیگیری‌های انجام شده آب رسانی به ۱۵ روستا در سطح شهرستان آغاز شده و تا پایان سال تینده تمامی این روستاها از آب شرب سالم بهره مند خواهند شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا