مدیرکل عشایری استان تهران:

۱۵۰ سامانه عرفی در فیروزکوه استقرار یافته است

مدیرکل عشایری استان تهران گفت: ۱۵۰ سامانه عرفی در فیروزکوه استقرار یافته است.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز به نقل از مهر، هاتف ممیزی صبح سه شنبه در مراسم افتتاح کارگاه قالی بافی عشایری روستای طرود که با حضور مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار فیروزکوه، معصومه پرندوار مدیر کل روستایی و امور شوراهای استانداری تهران، معاونین فرماندار، بخشداران و دیگر مسئولان برگزار شد اظهار داشت: شهرستان فیروزکوه یکی از شهرستان‌هایی است که در حوزه عشایری دارای شرایط خاصی است.

وی با اشاره به اینکه اقلیم فیروزکوه به گونه‌ای است که گستره جغرافی آن بخش‌های وسیعی از مراتع ییلاقی استان و قسمت‌هایی از مراتع میان بند را تشکیل می‌دهد گفت: نزدیک به ۱۵۰ سامانه عرفی در فیروزکوه وجود دارد و یکی از شهرستان‌هایی است که بیشترین جمعیت عشایر میهمان را در طی دوره ییلاقی در خود جای می‌دهد.

ممیزی افزود: توزیع اعتبارات در مراکز به گونه‌ای برنامه ریزی شده که یک اشتغال پایدار و توسعه متوازن را در روستاها و عشایر فراهم شود و آنچه که در حوزه‌های عشایری فیروزکوه ایجاد شده زیرساخت‌های خوبی دارد.

مدیرکل عشایری استان تهران با اشاره به اینکه در حوزه گیاهان دارویی نیز اقداماتی برای این منطقه توسط عشایر در حال انجام است عنوان داشت: مفتخر هستیم که اعلام کنیم ۱۰۰ درصد تولید صنایع دستی و ۸۵ درصد فرآورده‌های دامی عشایر این منطقه توسط بانوان انجام می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا