از ظرفیت اقتصادی شرکت نشاسته و گلوکز استفاده شود / مهلت ۶ ماهه برای تعیین تکلیف شرکت

فرماندار فیروزکوه در بازدید از شرکت نشاسته و گلوکز، یک مهلت ۶ ماهه جهت انجام فرآیندهای لازمه برای تکمیل راه اندازی تعیین نمود.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز به نقل از  روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه، محمد حیدری منش، فرماندار فیروزکوه در بازدید از شرکت نشاسته و گلوکز این شهرستان اظهار کرد: این واحد تولیدی دو دهه قبل احداث شده و بخشی از فرآیند احداث آن تکمیل نشده و متاسفانه چرخه تولید در این واحد آغاز نشده است.

وی افزود: امروز در معیت مدیران در دستگاه قضایی شهرستان از این واحد تولیدی که برای احداث آن بخشی از اعتبارات دولتی مصرف شده، بازدید شد؛ در این بازدید تاکید شد که فرآیندهای لازم برای راه اندازی آن انجام شود و به دستگاه هایی که در این موضوع دخیل بودند زمان داده شد تا موضوع اسناد این شرکت را حل و فصل نمایند.

فرماندار شهرستان فیروزکوه خاطرنشان کرد: با عنایت به اینکه این مجموعه سال های گذشته در این مکان احداث شده و اقدامی برای راه اندازی آن انجام نشده، از مسئولین امر و مدیرعامل شرکت و هیأت مدیره خواستیم این شرکت تعیین تکلیف شود و وضعیت اینجا مطلوب نیست و این ظرفیتی که می توانست به عنوان فرآیند تولیدی در شهرستان فیروزکوه برای اشتغال و اقتصاد این شهرستان موثر باشد، بهره برداری نشده و باید به سرعت تعیین تکلیف شود.

حیدری منش تاکید کرد: زمان ۶ ماهه برای تعیین تکلیف این شرکت به هیات مدیره و مدیرعامل این واحد تولیدی اعلام شده است تا این فرصت اقتصادی به نحو مطلوبی مورد استفاده قرار گیرد.

وی در ادامه در خصوص مشکل این واحد تولیدی بیان کرد: مشکل اساسی مطرح شده در این بازدید مسئله اعتباراتی که به صورت تسهیلات درخواست داشتند بود که ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای راه اندازی این شرکت نیاز است؛ با توجه به حجم هزینه ای که برای احداث این شرکت مصرف شده و ظرفیت اقتصادی ای که این شرکت دارد، به مجموعه ای که اینجا را راه اندازی کرده تاکید کردیم این اعتبار را تامین کند و در غیر این صورت باید تعیین تکلیف شود.

فرماندار فیروزکوه ادامه داد: فرصت تعیین شده برای مشاهده تحول در این واحد تولیدی است، چون سنوات قبل نیز بازدید و بررسی شده بود به نتیجه نرسیده بود و ما تلاش داریم نتیجه مطلوب را بگیریم و اگر اقدامی در طی مدت تعیین شده انجام نشود، با ابزارهایی که در اختیار داریم این مسئله را پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا