استاندار تهران: برای انتقال سریع مردم سله‌بن باید امور زیربنایی کامل شود

استاندار تهران گفت: برای انتقال سریع مردم روستای سله‌بن باید خدمات در محل‌های جدید افزایش یابد و امور زیر بنایی کامل شود.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا فخاری استاندار تهران طی مصاحبه ای در رابطه با آخرین وضعیت انتقال روستای سله‌بن شهرستان فیروزکوه اظهار کرد: موضوع انتقال روستای سله‌بن تعیین تکلیف شده است و بر اساس قرارهایی که از قبل گذاشته شده بود نقطه‌ای به نام چزکین مشخص شده تا بنیاد مسکن آنجا را برای استقرار جمعیتی آماده کند.

وی با اشاره به اینکه چزکین فاصله چندانی با روستای سله‌بن ندارد و زیرساخت‌های لازم برای اسکان مردم در آن‌جا آماده شده است، گفت: با کمک وزارت نیرو نیازمندی‌های عام مردم نیز در آنجا تامین اعتبار شده است.

استاندار تهران افزود: همچنین نقطه‌ای بنام موسیر در بالا روستای سله‌بن مشخص شده که منطقه قابل دسترسی است و نزدیکی آن به زیرساخت‌های سله‌بن کمتر است و با هزینه کمی می‌شود این زیر ساخت‌ها را به آنجا انتقال داد؛ البته مدتی برای پاسخگویی میزان مقاومت خاک برای بارگذاری معطل شده بودیم که اکنون آزمایشگاه‌ها جواب داده‌اند و خاک قابلیت بارگذاری جمعیتی را دارد.

فخاری با بیان اینکه مردم روستای سله‌بن در انتخاب محل زندگی بین سله‌بن و چزکین مختار هستند، افزود: با تقدم و تاخرهایی یا همزمان آماده‌سازی این دو محل امکان‌پذیر و در دستور کار است و این دو محل فرصت‌هایی برای استقرار جمعیت در آینده نزدیک هستند.

وی عنوان کرد: در منطقه چزکین بخش‌هایی ساخته شده است، البته برای انتقال سریع مردم باید خدمات افزایش یابد و امور زیر بنایی کامل شود؛ ضمنا برای موسیر آماده‌سازی زمین به نسبت چزکین عقب‌ است که این موضوع نیز در دستور کار امور آب و بنیاد مسکن است.

استاندار تهران با اشاره به حمایت از روستاییان سله‌بن برای تمرکز منابع درآمدی آن‌ها در محل‌های جدید بیان کرد: بخشی از امور معیشتی مردم روستای سله‌بن از طریق دامداری‌ و دامپروری است که مشابه این زیرساخت‌ها در منطقه موسیر و چزکین جانمایی شده و این زیرساخت‌ها باید توسط مردم ایجاد شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا