دستگیری شکارچیان غیرمجاز حیات وحش در فیروزکوه

دادستان شهرستان فیروزکوه استان تهران از دستگیری ۲ شکارچی غیرمجازحیوانات در حیات وحش منطقه انز‌های این شهرستان، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، توحید مظفری بیان کرد: حسب گزارش رئیس پاسگاه محیط بانی انز‌های شهرستان فیروزکوه استان تهران، ماموران محیط بانی طی گشت زنی در پناهگاه حیات وحش منطقه انز‌های شهرستان به دو فرد که قصد شکار داشتند مشکوک شدند و بلافاصله پس از اخذ دستور قضایی نسبت به دستگیری متهمان اقدامات لازم انجام شد.

وی افزود: در بازرسی از متهمان یک عدد سلاح گلوله زنی تک لول و یک عدد سلاح کلاشینکف دوربین دار و ۴۰ عدد فشنگ کلاش کشف شد که پس از هماهنگی قضایی ماموران محیط بانی با ورود به منزل متهمان و بازرسی از این محل با رعایت موازین و حقوق شهروندی و همچنین بازرسی تلفن همراهشان، از منزل متهمان تعداد ۴ رأس قوچ (حیوان حمایت شده) کشف شد.

دادستان شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: در تلفن همراه متهمان منیز تعداد ۱۷ عدد عکس قوچ شکار شده مشاهده شد که جهت تشخیص تعداد دقیق قوچ‌ها مراتب به کارشناس ارجاع شد.

وی افزود: همچنین در تلفن همراه یکی از متهمان تعداد ۲ فقره عکس از سکه عتیقه باستانی مشاهده شد که تصاویر جهت بررسی دقیق‌تر به اداره میراث فرهنگی ارسال شد.

مظفری تاکید کرد: پس از تکمیل گزارش، متهمان توسط ضابطان محیط زیست جهت ادامه رسیدگی پرونده و تحقیقات جامع تحویل مراجع قضایی شدند که بلافاصله پرونده به شعبه اول بازرسی ارجاع و پس از تفهیم اتهامات مشارکت در شکار غیرمجاز، حمل و نگهداری اسلحه کلاشینکف، حمل و نگهداری تعداد ۴ عدد فشنگ، متهمان با صدور قرار وثیقه آزاد شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا