رئیس ستاد بحران:

مناطق گردشگری فیروزکوه تا اطلاع بعدی تعطیل است

مدیر بحران فیروزکوه گفت: با اعلام هشدار نارنجی هواشناسی و احتمال وقوع سیلاب مناطق گردشگری این شهرستان تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمدصادق اسفندیار روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی، اعلام هشدار نارنجی و احتمال وقوع سیلاب برای شهرستان با هدف جلوگیری از اتفاقات ناگوار، از ورود گردشگران و مسافران به تمام مناطق تفریحی فیروزکوه جلوگیری می‌شود.

وی ادامه داد: برخی از مناطق گردشگری شهرستان برای استفاده گردشگران مناسب سازی نشده که با توجه به هشدار وقوع سیلاب در روزهای هفته جاری، ستاد مدیریت بحران شهرستان تصمیم گرفت از ۲۶ خردادماه تا اطلاع بعدی این مناطق را تعطیل اعلام تا علاوه بر پیشگیری از حوادث ناگوار، مناسب سازی این مناطق انجام شود.

مدیر ستاد بحران فیروزکوه یادآور شد: تصمیم بر تعطیلی مناطق گردشگری شهرستان با توجه به تجربه وقوع سیلاب در این مناطق و برای حفظ جان هموطنان است.

اسفندیار تاکید کرد: به کشاورزان و دامداران توصیه می‌کنیم از قرار دادن محصولات باغی، زراعی و نهادهای دامی در مسیر رودخانه‌ها خودداری کنند.

شهرستان فیروزکوه با جمعیت سیال ۵۰ تا ۱۵۰ هزار نفر در فصول مختلف سال در شرق پایتخت قرار دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا