همکاری دستگاه قضایی و اجرایی شهرستان برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در فیروزکوه / قلع و قمع ۶۶ ساخت وساز غیرمجاز

فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به کاهش ساخت و سازهای غیرمجاز در این شهرستان با همکاری دستگاه قضایی و تشکیل گشت های مشترک، از قلع و قمع ۶۶ مورد از ساخت و سازهای غیر‌مجاز فیروزکوه در ۸ ماه گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز به نقل از ایسنا، محمد حیدری منش طی مصاحبه ای در تشریح روند مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهرستان فیروزکوه گفت: در سطح شهرستان فیروزکوه با همکاری دستگاه قضایی و برگزاری جلسات مداوم ستاد ساماندهی مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز، موفق شدیم آسیب‌های این حوزه را به شکل قابل توجهی کاهش دهیم.

وی افزود: متأسفانه موضوع ساخت و سازهای غیرمجاز از سنوات گذشته در سطح شهرستان فیروزکوه وجود داشته و بر همین اساس گشت های مشترک در سطح شهرستان تشکیل شد که داخل بافت روستایی و خارج از آن یعنی حریم روستا، جرائم مورد بررسی دقیق قرار گیرد. بنابراین ایجاد این ظرفیت در فیروزکوه موجب کاهش چشمگیر ساخت و سازهای غیرمجاز شد.

فرماندار شهرستان فیروزکوه تأکید کرد: ظرف هشت ماه گذشته ۲۱۵ مورد از ساخت و سازهای غیر‌مجاز شهرستان آزادسازی شده که مساحتی حدود ۳۰۰ هکتار را با ارزش ریالی بیش از ۲۱۵ میلیارد تومان شامل می شود. همچنین ۴۲۹ اخطار جهاد کشاورزی برای ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهرستان داشته‌ایم و ۶۶ مورد از ساخت و سازهای غیرمجاز سنوات قبل نیز قلع و قمع شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا